بازی آنلاین

بازی آنلاین

بازی آنلاین رایگان

بازی آنلاین ارائه شده در سایت مینی بازی مبتنی بر مرورگر است ، یعنی اینکه برای اجرای انواع بازی آنلاین سایت نیاز دارید که از طریق مرورگر مانند گوگل کروم  یا فایرفاکس به مینی بازی وارد شوید و بازی کنید.

انواع مختلفی از بازی آنلاین وجود دارد که در این مطلب محبوبترین آنها را معرفی می‌کنیم:

بازی های آنلاین فلش

بازی آنلاین فلش

Flash Player افزونه‌ای است که قبل از اینکه مرورگرها بتوانند انیمیشن‌های پیچیده را اجرا کنند، برای ساخت بازی استفاده می‌شد.در گذشته شرکتی به نام Macromedia به عنوان توسعه دهنده اولیه افزونه The Flash وجود داشت که هدف آن فقط بازی انیمیشن بود.بعدها این فناوری توسط Adobe Inc خریداری شد و با استفاده از Flash Player  پلتفرمی کامل برای بازی  فعال شد.تا کنون بیش از صدهزار بازی فلش ساخته شده  که دیگر نماینده‌ نسل اینترنت اولیه به شمار می‌آیند.خیلی زود 20 سال گذشت و پیشرفت‌های سریع شرکت‌های فناوری استاندارهای باز را قادر به ایجاد بازی‌های وب قدرتمند و بی‌نقص مانند بازی HTML5 و بازی Webgl کرد.

با توجه به تعداد زیاد بازی فلش ایجاد شده و زحمت زیادی که توسعه دهندگان برای آنها کشیده‌اند، معتقدیم برای حفظ تاریخچه بازی آنلاین باید آنها را در ویترین خود حفظ کنیم، آنها ارزش نگهداری دارند و هنوز هم بسیاری از این بازی‌های ساده می‌تواند جذاب و سرگرم‌کننده باشد.

پشتیبانی مرورگرها برای افزونه Flash در دسامبر 2020 پایان خواهد یافت و اجرای این بازی‌ها دشوارتر خواهد شد.

محبوبترین دسته‌های بازی فلش

بازی آنلاین HTML5

HTML5 یک فناوری جدید وب است که برای ساخت بازی‌های آنلاین تحت مرورگر هم استفاده می‌شود.این موضوع به این معناست که بازی آنلاین HTML5 لزوما یک تم یا گیم‌پلی معمولی را به اشتراک می‌گذارد.
آنها به سادگی با تکنولوژی مشابه و با استفاده از فریمورک‌های Phaser و Pixi.js ساخته می‌شوند.
HTML5 جانشین Flash است؛ عنصر  Canvas عامل اصلی قدرت این بازی‌هاست.

بازی‌های آنلاین WebGl

بازی‌های WebGlاز گرافیکی زیبا و روان برخوردار هستند و شامل گیم‌پلی می‌شوند.این فناوری مرورگر برای ایجاد برخی بازی‌های جالب آنلاین استفاده شده که تقریبا در هر ژانری استفاده می‌شود.

WebGL یک API مرورگر (رابط برنامه نویسی برنامه) است که به توسعه دهندگان بازی اجازه می دهد تا از طریق مرورگرهای وب ، گرافیکی سه بعدی را در GPU ارائه دهند. این امکان ایجاد بازی های پیچیده را می دهد که با استفاده از پلتفرم Flash امکان پذیر نبود

بازی های آنلاین unity

بازی آنلاین Unity

بازی یونیتی شامل بازی‌های مرورگر و بازی‌های کامپیوتر و موبایل  می‌شود که در هر دو سیستم عامل اندروید و IOS در گوشی و تبلت قابل اجراست.